Zahradní architektura bez bariér

Tělesné nebo smyslové postižení, nemoc, stáří, to vše nás může v životě výrazně omezit. A právě ve chvílích smutku a osamělosti nachází člověk klid, útěchu a naději v zahradě.

Tyhle stránky píšu proto, aby se mohl každý dovědět, že i zahrada může být bez bariér, prostě ušitá na míru komukoli. Je důležité, aby architekti a zahradní architekti věděli, že to jde. A že podmínku řešit prostor "bezbariérově" by neměli brát jako omezení, ale výzvu.

Na stránkách mohou najít inspiraci také ti, kteří se o handicapované starají. Zaměstnanci stacionářů, domovů důchodců, škol, integračních center, ale i zřizovatelé těchto zařízení - obce, kraje a další. A v neposlední řadě pro všechny ostatní, pro rodiče, které mohou inspirovat co a jak udělat pro své děti, pro kamarády, jak mohou přispět rukou k dílu, a pro děti, jak mohou potěšit své rodiče - seniory.

Stránky by si měli přečíst také ti, kteří bezbariérovost veřejného prostoru nepovažují za důležitou, zeleň u domovů pro seniory nebo u nemocnic se zdá jim zbytečná a bezbariérové dětské hřiště si neumí představit. Možná si uvědomí, že to není až tak zbytečné. Možná si uvědomí, že i oni jednou budou staří nebo nemocní. A že jakékoliv bezbariérové úpravy vlastně neděláme pro NĚ - zdravotně postižené, ale SAMI PRO SEBE.

Takže, čtěte prosím dál...

Kapitolky, snad, budou postupně přibývat. Zároveň se budu snažit sem zařadit i překlady některých zajímavých článků s odkazy na jejich původní změní. Takže, pěkné počteníčko...